PRACE DŁUGOTERMINOWE 2017/18

Drukuj
Opublikowano Beata Makoś

Zestawienie tematów prac długoterminowych w roku szk. 2017/18

Prace wykonujemy  w grupach 2 - 4 osobowych

Po dokonaniu wyboru tematów  należy: przemyśleć temat i zaplanować pracę, zorganizować poszukiwania, wybrać ważne informacje, opracować go w dowolnej formie  (np. prezentacji  multimedialnej,  plakatu,  referatu, albumu, portfolio, modeli, eksponatów, filmu itp.)

Przy ocenie pracy - pod uwagę będą brane: poprawność merytoryczna, oryginalność, pracochłonność, samodzielność, kompletność pracy, jakość prezentacji

 

TEMATY do realizacji do dnia 6 grudnia 2017

 

1. Ubieramy choinkę. (wykorzystując symetrię osiową, techniki origami, zaprojektowanie i wykonanie np. z kartonu trójwymiarowego modelu świątecznego drzewka i z różnych materiałów dekoracji na choinkę np. łańcuchy – z elementów w kształcie wielokątów foremnych, gwiazdki śniegu –posiadające co najmniej 4 osie symetrii, zabawki – w kształcie figur płaskich, lampiony, ażurowe modele, szkielety – w kształcie graniastosłupów i ostrosłupów).

2. Pakujemy prezenty. (wykorzystani różnych materiałów, wykonanie co najmniej 5 różnego – ze względu na kształt – rodzaju opakowań na prezenty, w kształcie pudełek, które powinny mieć wieczko i dno, obliczenie: ile materiału różnego rodzaju zużyto, jaką częścią (% ) zużytego materiału są niewidoczne elementy opakowań, jaki procent materiału nie został wykorzystany, jaką objętość mają te opakowania, przedstawienie danych w postaci diagramu).

3.Tworzymy zbiór zadań i krzyżówek o tematyce bożonarodzeniowej.

 

TEMATY do realizacji do dnia 1 marca 2018

 

1. Figury i bryły w naszym otoczeniu

2. Niedziesiątkowe systemy liczenia

3. Rebusy i krzyżówki matematyczne.

4. Bryły Platona

5. Badania wokół twierdzenia Pitagorasa

6. Jednostki pola używane dawniej i dziś

7. Słynne problemy konstrukcyjne starożytności

8. Symetria w architekturze i przyrodzie

9. Gra matematyczna (stworzenie gry planszowej z wykorzystaniem wiedzy matematycznej)

10. Rodzaje liczb (np. zaprzyjaźnione,  bliźniacze, złota itd.)

11. Kwadraty magiczne

12. Tangramy

13.Procenty i ich zastosowanie w życiu codziennym

Saturday the 16th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux